iPara ile çalışmak istiyorum.

Direkt Ödeme : E-Ticaret Mağazaları

iPara Direkt Ödeme yapımız ile müşterilerinize, sitenizdeki ödeme sayfasından başka bir yere yönlenmeden ödeme yapma kolaylığı sağlarsınız. Tek bir entegrasyon ile sektördeki en büyük 8 adet kredi kartı ( Bonus, World, Axess, Maximum, Paraf, CardFinans, Sağlam Kart ve Advantage) markasına ve banka kartına ait SanalPOS'lara 1 gün içerisinde sahip olur ve tüm SanalPOS'larda tek çekim yada taksit avantajlarından faydalanırsınız.

iPara avantajları nelerdir?

7 Bankanın Sanal Posuna Sahip Olun,Uygun Taksit ve Komisyon Oranları,1 Günde Sanal Pos Kurulumu,Size Özel Müşteri Hizmetleri,Multinet Güvencesiyle iPara Sanal Pos Kul lanımı, Tüm markaların Sanal Poslarına Tek bir komisyon oranı, 7/24 operasyonel sahtekarlığa karşı güvenlik kontrolü, 150'den fazla yazılım filtresi ile ödeme güvenliği

iPara komisyon oranları nedir?

Bonus, World, Axess, Maximum, Paraf ve CardFinans kredi kartlarına taksit imkanı sunabilir; tüm bankaların Debit Kartları (Hesap Kartları) ile ödeme yapma kolaylığı sağlayabilirsiniz. Tüm Markaların Sanal Poslarına Aynı Komisyon ücreti ödeyin. Komisyon oranlarımızı öğrenmek için Destek ekibimiz ile irtibata geçin.

iPara'ya nasıl başvurabilirim?

iPara'ya başvuru yapmak için lütfen tıklayınız.

Kurumsal Kayıt Olmak

iParada mağazanız olabilmesi ve iPara poslarını kullanabilmeniz için kurumsal bir üyeliğiniz olması gerekmektedir. Kurumsal üyeliğiniz üzerinden mağazanız ile ilgili tüm işlemleri hızlı ve kolay bir şekilde yapabilirsiniz.
Not: Kurumsal üyeliğiniz ile bireysel işlem yapılamamaktadır.

Müşteriler ekstrelerinde hangi kurum adını görür?

iPara Ödeme hizmeti altyapısını kullanan ve Axess, Maximum ve Card Finans Banka ve Kredi Kartları ile üye işyerlerimizden alışveriş yapan müşteriler ekstrelerinde "IPARA-WEB SİTESİNİN ADI" ifadesini görmektedirler. Diğer kredi ve banka kartları ile alışverişerinde ekstrelerinde "IPARA" ifadesini görmektedir.

Mağazalara yapılan ödemeler iPara ile yapılan SanalPOS'lar üzerinden geçen tahsilatlarınızı peşin olarak tek seferde alırsınız (Tek çekim ve taksitli alışverişlerde geçerlidir). Ödemesi onaylanan işlemler 10.is günü sistemde tanımlı banka hesabınıza transfer edilir. Böylece 10 iş günü sonunda hergün bizden ödeme almış olursunuz..

Mağazam ne zaman onaylanır neden onaylanmadı?

Talep edilen evrakları eksiksiz bir şekilde teslim edilmesi durumunda iPara Ödeme hizmetini 1 iş günü içerisinde kullanamaya başlayabilirsiniz. Başvurunuz, ilgili birimimiz tarafından incelenmektedir. Belirtilen kriterlere uygun olması durumunda teknik ekibimiz sizinle irtibata geçecek ve entegrasyon işlemini gerçekleştirecektir. Not: Kapalı / Yapılandırma aşamasında olan siteler için değerlendirmeler yapılmamaktadır.

Birden fazla site için iPara poslarını kullanabilir miyim ?

Evet. Her bir siteniz için ayrı başvuru yapmanız durumunda iPara Ödeme hizmetinden faydalanabilirsiniz.

iPara ile Yurtdışı kartları ile ödeme yapabilir mi?

Evet. Müşterileriniz yurtdışı kartları ile ödeme yapabilmektedirler. Bunun içi müşteri hizmetlerimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Birden fazla banka hesabı tanımlayabilir miyim?

Evet. Banka hesabı tanımlama ekranında birden fazla banka hesabı tanımlayabilirsiniz. Ayrıca bir ön tanımlı banka hesabı belirtebilirsiniz. Size yapılacak ödemeler, ödemenin yapılacağı mağaza için tanımlanmış bir hesap varsa o hesaba, tanımlanmış bir hesap yoksa ön tanımlı hesabınıza yapılacaktır. Tüm bu tanımlamaları hesabım sayfanızdan yapabilirsiniz.

iPara fatura kesiyor mu? Evet. iPara, satış komisyonları karşılığında mağazalara fatura keser.

IBAN nedir?

IBAN (International Bank Account Number) Uluslararası Banka Hesap Numarasının kısaltmasıdır. Mevcut müşteri hesaplarının yerine kullanılacak olan IBAN, para transferlerinin hızlı, hatasız ve az maliyetle gerçekleştirilmesi amacıyla oluşturulmuştur. Bugün Avrupa Birliği ülkelerinin yanı sıra birçok ülkede de IBAN kullanılmaktadır.

IBAN kullanımı ne fayda sağlıyor?

IBAN ile hesap numaraları belli bir standarda göre düzenlendiğinden ve bankalarca matematiksel olarak kontrol edilmesi zorunlu olduğundan para transferlerindeki hatalar en aza indirilmektedir.

IBAN numaramı nasıl öğrenebilirim?

Mevcut hesap numaralarının yerine kullanılacak olan IBAN numaranızı hesabınızın bulunduğu banka şubesinden veya bankaların internet sitelerinden temin edebilirsiniz.

Kapalı veya yapılandırma aşamasında olan sitelerin onay durumları?

Kapalı / Yapılandırma aşamasında olan siteler için değerlendirmeler yapılmamaktadır. Siteniz aktif duruma geldiği zaman lütfen başvurunuzu yenileyin.

Ödeme altyapısını web siteme nasıl entegre ederim?

dev.ipara.com.tr üzerinden geliştirici rehberimize ulaşabilir; entegrasyon adımlarını, istediğiniz yazılım dilinde kolayca yapabilirsiniz. iPara github hesabı üzerinden bu örnek projelere erişebildiğiniz gibi dökümanda da ilgili kod parçalarını görebiliyor olacaksınız. iPara test servislerini kullanabilmek için bir test hesabı oluşturmanız gereklidir.


Kurumsal üye​lik​ ile ilgili sorularınızı destek@ipara.com.tr'ye iletebilirsiniz. ​​​​​​​​​​​​​​​​​​​